Екскурсія – Дністровський каньон

У Дністровському каньйоні є на що подивитися, оскільки природа там справді незвичайна. Там знаходиться приблизно сотня пам’яток природи живої та неживої, причому світової важливості.

В руслі Дністра, де знаходиться Дністровський каньйон, на поверхню виходять різні кристалічні породи, які в деяких місцях утворюють перевали і невеликі пороги. Примітно, що в деяких місцях річкові потоки зриваються з кручі в річку, і в результаті ми можемо спостерігати незвичайні по красі водоспади.

Що ж до скель Дністровського каньйону, то він нагадує швейцарський сир – завдяки великій кількості різних печер і гротів. А на берегах річки, в прилеглих до Дністра селах можна і зараз зустріти культурні пам’ятки різних народів, які свого часу проживали в долині Дністра. Тут особливо численними є культові споруди – монастирі, костели, церкви, а також збережені руїни фортець і замків. А печери свого часу були відведені під скельні церкви, де перебували монахи і самітники.

А ось що стосується населення, то на берегах Дністра завжди селилися люди. До речі, не лівому березі річки, приблизно в районі села Лука Врублевецька, були виявлені залишки однієї з найдавніших стоянок раннього палеоліту, виявлених в Україну. А в Городенсковском районі на території Дністровського каньйону є 26 населених пунктів, де досліджувалася трипільська культура.